Rozcvička


Ke stažení   
Nikdy nezačínejte strečink bez zahřátí a prokrvení svalů. Stačí kratší rozcvička, pár dřepů, rozklusání, pár lehkých výskoků, krouživé pohyby pažemi ... prostě zahřátí svalů bez zátěže.

Procvičovaný sval, ale i celé tělo, by měl být maximálně uvolněný (ztuhlý a neuvolněný sval kvalitně neprotáhneme). Protažení svalu nemá být delší než 12 s. Raději protahuj maximálně 10 s. Pokud protahuješ sval déle než 12 s dojde ke ztrátě svalového napětí a budeš pomalejší. Před zahájením tréninku u stolu nebo zápasu je rozcvička a rozehrání naprostou nutností k dosažení potřebné pohyblivosti, rozsahu pohybů, získání jistoty a přivyknutí na prostředí.

Pro rozehrání zvol základní pravidelné herní kombinace, nejdříve z pevné pozice a potom s pohybem. Získáš tak jistotu a zvykneš si na prostředí. To je velmi důležité. Potahy pracují v každém prostředí a teplotě různě a tomu se musíš přizůsobit. Na rozcvičku a protažení potřebuješ 20 minut - rozcvič se doma - a na rozehrání 20 minut. Je-li teplota ve vaší herně cca 18°C a přijedeš do herny, kde mají 25°C, zjstíš, že ti míček lítá daleko. Potřebuješ tedy cvičení - základní kombinace a pink, abyses přizpůsobil podmínkám. Rozehrání je důležité i když hraješ doma. Podmínky se od posledního tréninku mohou změnit. Po tréninku nebo zápase proveď strečink. Svaly protahuješ po dobu cca 15 až 20 s, dojde tak k uvolnění svalů a nebudou přetěžovány svalové úpony a omezí se riziko zranění při další aktivitě.

© Copyright Klub stolního tenisu Zlín

Kontakt:
Mgr. Vladislav Koldas, 737 259 771

Adresa herny:
KST Zlín, z. s., Podvesná XV, 760 01 Zlín
GPS: 
49°13'38.5"N 17°41'27.3"E